Sophos

Sophos to międzynarodowy Producent wielu różnych systemów bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnemu podejściu do problemów bezpieczeństwa Sophos oferuje szereg zaawansowanych narzędzi bezpieczeństwa – od firewalli, systemów UTM, poprzez zabezpieczenia stacji roboczych i serwerów, kończąc na narzędziach do szyfrowania, zabezpieczenia chmury, usługach monitorowania i reagowania na incydenty. Wszystkie oferowane narzędzia mogą być zarządzane z jednej chmurowej konsoli – Sophos Central. Centralizowanie bezpieczeństwa oraz wymiana informacji pomiędzy poszczególnymi modułami, to specjalność Sophos.

W portfolio Sophos znajdziemy:

Sophos XGS – zaawansownane systemy klasy Firewall Next-Gen, umożliwiające kontrolę środowiska sieciowego, zarzadzanie użytkownikiem w takim środowisku z pełną kontrolą odwiedzanych stron, używanych aplikacji. Doskonale współpracuje z systemami Endpoint i Server protection, oferując Sophos Synchronized Security – wymiana informacji pomiędzy rozwiązaniem brzegowym i systemem na końcówce. Rozwiązanie dostępne jako software, maszyna wirtualna, sprzęt. Do dyspozycji Klienta mamy funkcjonalność xStream Protection – zapewniające bezpieczeństwo na poziomie sieciowym, komunikacyjnym i aplikacyjnym. Wiele modeli rozwiązań sprzętowych, pozwala dobrać optymalne rozwiązanie dla każdej wielkości sieci a autorskie rozwiązania SD-WAN RED pozwalają na łatwe podłączenie dziesiątek oddziałów do centrali firmy i globalne zarządzanie środowiskiem firmy, niezależnie od stanu rozproszenia infrastruktury.

Sophos Endpoint i Server Protection – to obszerne pakiety bezpieczeństwa stworzone z myślą o stacjach roboczych oraz serwerach. Centrale zarządzanie pozwala budować polityki dla całej organizacji, utrzymując ten sam poziom bezpieczeństwa w każdym obszarze – od stacji roboczej po lokalne lub chmurowe serwery danych. Zaawansowane narzędzia, w tym opatentowana ochrona przed malware i ransomware – InterceptX – to flagowe rozwiązanie Sophosa, wyróżniające te narzędzia spośród oprogramowania konkurencji. Doskonale współgra z rozwiązania Sophos XGS poprzez Synchronized Security. Pakiety dostępne wraz z zaawansowaną ochroną Sophos XDR oraz usługą reagowania na incydenty bezpieczeństwa – Sophos MTR.

Sophos Cloud Optix – to zestaw narzędziowy do pełnej ochrony środowisk chmurowych. Masz cloudowe serwery? To rozwiązanie jest dla Ciebie. Sophos Cloud Optix zapewni Ci spokój i pełny pakiet bezpieczeństwa dla środowisk poza Twoją organizacją.

Sophos Mobile – rozwiąże problemy  bezpieczeństwem Twoich telefonów komórkowych. Pracownicy mają dane firmowe na telefonie? Nic prostszego – Sophos Mobile zabezpieczy je w biznesowym kontenerze, wymusi szyfrowanie i odseparuje od danych prywatnych użytkownika – zwłaszcza jeśli mówimy o BYOD. Sophos Mobile jest intuicyjny, niesamowicie efektywny a przede wszystkim współpracuje ze wszystkimi mobilnymi platformami – Android, iOS oraz Windows Mobile.

Sophos Wireless – to centralna konsola do budowania bezpiecznej sieci Wifi – wystarczy zakupić Access Pointy z bogatej gamy Sophos APX i można tworzyć bezpieczne środowiska bezprzewodowe. Obecnie Sophos Wireless z całą konsolą zarządzającą w Sophos Central dostaniecie za darmo!

Sophos Encryption – to centralne narzędzie odpowiedzialne za szyfrowanie dysków na stacjach roboczych, następca znanego rozwiązania Sophos SafeGuard (znany jako Utimaco). Doskonałe narzędzie klasy Full Disk Encryption, centralnie zarządzane dla całego środowiska w Twojej organizacji. Obecnie uznawane za jedno z najbezpieczniejszych i najprostszych w implementacji rozwiązań klasy Enterprise Encryption.

Sophos Phish Threat – to idealne narzędzie do edukacji i weryfikacji dojrzałości pracowników firmy pod kątem bezpieczeństwa i świadomości zagrożeń. Narzędzie to pozwala na przygotowywanie mailowych kampanii wśród pracowników ze spreparowanymi linkami phishingowymi, które prowokują użytkownika do kliknięcia a Phish Threat pozwala na analizę, kto przeczytał maila, kto kliknął w link. Na koniec kampanii dla pracowników o niższym doświadczeniu, można wykonać szkolenia, podsumowując najważniejsze aspekty bezpieczeństwa w Sieci podczas pracy.

Jako certyfikowany partner z ponad 15 latami doświadczenia w obszarze rozwiązań Sophos oferujemy wdrożenia, konsulting, szkolenia oraz pełne doradztwo w zakresie rozwiązań Sophos.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami: sales@d23security.pl